Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 5
im. Bohaterów Westerplatte
w Dzierżoniowie

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

 

 

Szkolna Gala Talentów

Dnia 29 stycznia 2014 roku odbyła się Szkolna Gala Talentów, podczas której nasi uczniowie, mogli zaprezentować swoje zainteresowania, talenty.

Dzięki trudnej, czasem mozolnej pracy rozwijają swoje pasje, a czynią to  poprzez udział w szkolnych kołach zainteresowań oraz na zajęciach pozaszkolnych.

Uczniowie kl. VI a przygotowali  krótką inscenizację. Mieliśmy już okazję podziwiać naszych młodych „aktorów” podczas Jasełek i  na wcześniejszych apelach. Większość z nich uczęszcza na zajęcia Szkolnego Koła Teatralnego,  Teatrzyku Przyjaciół Biblioteki oraz na zajęcia prowadzone przez Dzierżoniowski Ośrodek Kultury.

Grupa baletowa „Stokrotki”, której opiekunem artystycznym jest p. Bożena Dziub, liczy 25  osób, w większości uczennic naszej szkoły i działa już trzeci rok w Spółdzielni Mieszkaniowej  znajdującej się na osiedlu Jasnym w Dz-owie. Grupa baletowa brała udział w wielu konkursach i występach szkolnych oraz miejskich: dwukrotnie w  Minifinale WOŚP w Zespole Szkół w Niemczy,  w Dniach Dzierżoniowa, Festynie Osiedlowym.

Pasją Natali Dziób jest rysowanie.

Uczestnikami  Gali Talentów byli uczniowie z kl. III d i III c: Alicja Starzyk, Kamil Żyła, Hanna Rybicka i Małgorzata Tęcza. Ala swą przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat będąc w przedszkolu. Ala jest uzdolniona artystycznie, gdyż oprócz tańca, uczy się grać na gitarze i uczęszcza na zajęcia plastyczne. Ze swoim partnerem Kamilem trenują od 2 lat. Kamil tańczy od 4 roku życia. Uczęszcza także na zajęcia Taekwondo (tekłondo). Ogromnym ich sukcesem jest zdobycie III miejsca w Dolnośląskim Turnieju Tańca Towarzyskiego. Uczniowie tańczą w zespole „Impres”.

Krystian Bełtowski i jego sportowa pasja pływanie. Kiedy Krystian miał 6 miesięcy rodzice po raz pierwszy zabrali Go na basen. W wieku 2 lat nurkował w poszukiwaniu muszelek. Mając 5 lat rozpoczął treningi w Klubie MUKS w Bielawie.  Obecnie trenuje w klubie MKSP Dz-ów, 7 dni w tygodniu po dwie i pół godziny dziennie. Krystian tańczył też w zespole „Poloneziaki”.  Dla wielu ludzi pływanie to zabawa i relaks, dla mnie to pasja. Pozostaję wierny pływaniu. Tak o sobie napisał Krystian. 77 razy stawał na podium, 43 razy po złoty krążek. Kilkakrotnie był nagradzany statuetką dla najlepszego pływaka.

Patrycja Tronina, uczennica kl. IV d tańczy od czwartego roku życia. Wtedy też zaczęła uczęszczać na zajęcia do grupy „Ewenement” –taniec współczesny. Jako pięciolatka pojawiła się  w zespole ludowym „Ślężanie”. Jednak jak przyznaje Patrycja taniec współczesny to moja pasja. Od października 2013 r. uczęszcza na zajęcia Brek  Dens, prowadzone przez p. Jacka Jabłońskiego. Patrycja  brała udział w wielu konkursach i festiwalach tanecznych.  Zdobyła I miejsce na festiwalu Magnolia Wrocław – Bitwa na taniec, III miejsce w Mini Bitwie Tanecznej, brązowe wyróżnienie w kategorii solo hip – hop do lat 12 w Nowej Rudzie, wyróżnienie w solo show do lat 11 w Kątach Wrocławskich, wyróżnienie  w kategorii solo dance (dens) na festiwalu w Kobierzycach.  Dzięki licznym wyjazdom na turnieje poznała wielu tancerzy występujących w kraju i zagranicą.

Miłośniczką tańca jest Karolina Skrzypek, uczennica kl. IV b. jej pasją jest taniec brekdens, poping i locking. Tańczy od 4 roku życia pod kierunkiem p. Jacka Jabłońskiego. Dwukrotnie zdobyła I miejsce w konfrontacjach tanecznych 2012, 2013oraz liczne wyróżnienia.

Muzycznie uzdolniona Rodzina Państwa Rudnickich.

Szkolny Zespół Gitarowy, którego opiekunem jest p. Jolanta Gromadzik.

Wspólnie muzykująca klasa 3c wraz z wychowawczyniami p. A. Jawor i p. I. Łękawską. Dzieci uczą się gry na flażoletach od kl. I. po trzech latach nauki opanowują ok. 100 utworów z repertuaru muzyki popularnej, patriotycznej, klasycznej, ludowej i religijnej.

Kuba Ciąpała tańczy w zespole „Ewenement” przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

Nasi absolwenci, obecnie uczniowie I LO w Dz-owie, Dorota Juraszek i Konrad Ciąpała. Od września grają w zespole rockowym „What ever”. Konrad będąc uczniem naszej szkoły uczęszczał na zajęcia szkolnego koła gitarowego.

Od września 2010 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły mają możliwość zaprezentowania przed całą społecznością szkolną swoich zainteresowań w ramach projektu „Czwartek z pasją”. W ten sposób promujemy uzdolnienia uczniów. Nakrótkich, cyklicznych apelach uczniowie posiadający oryginalne pasje opowiadają oswoich zainteresowaniach oraz demonstrują szeroki wachlarz umiejętności. Prezentują bogate kolekcje, grają na instrumentach, śpiewają, tańczą, itp. Spotkania cieszą się dużą popularnością i stają się prawdziwą giełdą pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Dzięki takim działaniom staramy się wpływać nakształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci, co stanowi priorytet w naszej pracy wychowawczej.

    

 

 

facebook