Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 5
im. Bohaterów Westerplatte
w Dzierżoniowie

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

ETR Tekst łatwy doczytaniaBudynek Szkoły Podstawowej  nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte usytuowany jest na Osiedlu Błękitnym 25 w Dzierżoniowie.

Budynek szkoły

Wejście główne ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły.

Do budynku prowadzą dwa wejścia od strony parkingu.

Główne wejście znajdujące się przy dużej sali gimnastycznej, drugie wejście znajduje się przy stołówce szkolonej i wyposażone jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych.

W budynku znajduja się rówwnież trzy wejścia otwierają się w razie konieczności np. umożliwienie wyjścia dzieci na lekcję wychowania fizycznego oraz droga ewakuacyjna Jedno z nich znajduje się przy dużej sali gimnastycznej i pozbawione jest barier architektonicznych, dwa pozostałe położone są przy małej sali gimnastycznie.

Do obu wejść wprowadzą schody, bez podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.

Główne wejście do szkoły jest monitorowane, odczyt monitoringu znajduje się w budynku szkoły,

adres: osiedle Błękitne 25,

telefon: 74 8313436,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkoła jest dostępna osobom ze szczególnymi potrzebami i zapewnia brak barier poziomych i pionowych przestrzeni komunikacyjnych we wnętrzu budynku (2 podjazdy oraz platforma dźwigowa.

W szkole na każdym piętrze budynku głównego znajdują się toalety dla osób niepełnosprawnych.

Parking przed budynkiem szkoły posiada 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, nie można skorzystać z tłumacza języka migowego.

 

facebook